1.A - Mgr. Hana Gdulová (GD)

Kategorie: Třídy Zveřejněno: čtvrtek 26. červen 2014 14:23 Napsal Super User

Seznam článků

 

Týden 14. 10. - 18.10.2019

Domácí úkoly

prosím trénovat každý den počítání do 5, znalost hlásek, skládání slabik, diktát hlásek - např. vyndej vedle sebe  velké M, malé á, ... .

Prosím druhou skupinu, aby se zaměřila na trénink diktátu hlásek. 

K tomu dostávají během týdne úkoly ústní i písemné. Písemný úkol si zapíší do notýsku, zakroužkují v sešitě a sešit ve kterém mají DÚ rovnou celá třída ukládá do aktovky.

Ústní úkoly mají proto aby se učili samostatnosti a vyřízení nějakého vzkazu. 

Trénuje levopravou orientaci - nahoře, dole , vlevo, vpravo , vpravo od babičky ...

Prosím trénujte doma jemnou motoriku - návlékání korálků, stavba ze stavebice, přesné vybarvování podle předlohy a velmi důležité vystřihování  podle rovné čáry nebovůbec stříhání. 

Figurky - na matematiku  bychom potřebovali buď 2 figurky z Člověče nezlob se, nebo např. 2 figurky z Kinder vajíčka, ideální jsou figurky, které občas dostávají děti v Lidlu za nákup. Ne, že bych chtěla dělat reklamu, ale jsou vhodné, protože mají na nožce malou přísavku. 

Vzkazy - v ŽK, omluvenky, nebo jiná sdělení - na začátku každého dne se ptám, zda mají pro mne nějaký vzkaz nebo něco v ŽK nebo v notýsku. Trénují se to a teké se učí samostatnosti, ale někdy si hned nevzpomenou, tak to třeba vyřídíme druhý den. :-)

Příští týden 22. 10. 2019 jdeme do divadla. Kdo ještě neuhradil, prosím pošlete nejpozději v pondělí.

1. vyučovací hodina - půlena - 1. skupina,

2. vyučovací hodina  - část český jazyk - věci mají ve škole, ve druhé část  svačina.

Velká přestávka  - odchod do divadla

Konec výuky všichni ve 12.35 hod. 

Český jazyk - ŽA do str. 35 - umíme tečku, vykřičník, skládáme jednoduchá slova, slabiky, píšeme tiskací písmena, seznamujeme se všem  podobami hlásky - tiskací i psané velké a malé písmeno. 

Trénovat ve Zdokonalujeme se ve čtení můžete do strany 21.

Matematika - počítáme do 5 - na tabulku si nakreslíme dvě kolečka, mezi nimi + a do koleček vkládáme budˇ fazole nebo čísla a říkáme čísla např. 1 + 3 = 4,... 

v pracovním sešitě jsme  dokončili  str. 24, cv. 2., dále porovnáváme  více, méně a využívame k tomu čísla i znaménka. 

Doma můžete trénovat Procvičujeme s Matýskem do str. 8. 

Uvolňovací cviky  - psaní číslic - str. 4, číslo 4, uvoolňovací cviky str. 12

Prvouka - učíme se co je ovoce, zelenina, listnaté a jehličnaté stromy, jaké je počasí, co se děje na podzim v přírodě, co děláme my. Ptáci, kteří odlétají do teplých krajin a proč. PS do str. 18, ale  zatím nemáme vyplněné stránky - využíváme jiné možnosti. 

Dnes jsme si zkoušeli IZS - důležitá čísla a svoji adresu a telefonování.  Některé děti ještě neznají svoji adresu vůbec a některé děti pouze částečně. 

 

Děkuji za spolupráci a přeji Vám hezký víkend