ŠKOLNÍ VÝLET - 1. A

Kategorie: Povedlo se - Archiv Zveřejněno: pátek 19. červen 2015 7:26 Napsal Mgr. Zuzana Benešová

Školní výlet – 1.A

 17.6.2015

 DETOA + ŠPIČÁK

Náš první školní výlet začal hned ráno na vlakovém nádraží. Rozloučili jsme s maminkami, zkontrolovali svačinu a správné boty a nastoupili do připraveného vlako-autobusu. Protože je výluka, měli jsme dokonce speciální autobus vypravený pouze pro nás. Ten nás dovezl přímo před vchod do továrny. Tam se nás ujali velice milé paní průvodkyně, které nám ukázaly tajemství vzniku dřevěných hraček. Bylo moc prima, že nás i nechaly některé z hraček důkladně osahat a vyzkoušet.

 Po exkurzi jsme si vyráběli z připravených komponentů vlastní hračky v kreativní dílně. Samozřejmostí bylo oblíbené nakupování a utrácení peněz v obchůdku. Tady jsme poznali k čemu je dobrá matematika..

   

 Poté jsme se mohli vydat na výstup na Špičák. Cesta byla náročná a vedla kupodivu do kopce. Počasí nám přálo a tak jsme šlapali a šlapali… svačili a svačili… odpočívali.. a asi za hodinku jsme dorazili na vrchol.

 Velkou odměnou za náročný výšlap byl nanuk, který dostali úplně všichni!

 Únava brzy opadla a úsměv na tváři vyčarovala veliká trampolína a přilehlé hřiště.

 

Po skupinkách jsme zdolali ještě posledních 69 schodů na rozhlednu a otevřela se nám krásná krajina s „naším“ Ještědem.Cestu dolů bychom rádi zdolali válením sudů, ale prý to nejde….  Tak jsme si to alespoň vyzkoušeli.

 Dole pro nás přijel autobus, který všechny unavené, ale spokojené děti dovezl až k maminkám.