Florbal s Tempish

Kategorie: Projekty Zveřejněno: pondělí 12. březen 2018 9:30 Napsal Mgr. Zuzana Benešová

Florbal s Tempish v ZŠ U Soudu

            V letošním školním roce se naše základní škola zapojila do celostátního projektu podporovaného značkou Tempish s názvem Tempish – florbal do škol. Cílem tohoto projektu je celková podpora sportovních aktivit dětí na školách, podpora a šíření florbalu a aktivního životního stylu dětí a mládeže. Tempish touto cestou ukazuje dětem další z možností, jak smysluplně trávit volný čas s kamarády a zároveň se naučit něco nového.

Naše škola obdržela zdarma od značky Tempish celkem 12 florbalových holí, 2 sady rozlišovacích dresů a dva florbalové míčky. Veškeré vybavení využívají žáci naší školy nejen v rámci školní tělesné výchovy, ale také v rámci školních zájmových sportovních kroužků.

            Florbal má ve školách dnes již stejně jako volejbal či basketbal svoji tradici a pevné místo mezi kolektivními sportovními hrami. Jedná se o stále se rozšiřující, atraktivní a zároveň dobře dostupný sport pro celou řadu dětí. V rámci nácviku florbalu dochází nejen k učení se spolupráci a schopnosti sledovat společný cíl, ale také k rozvoji obratnosti, rychlosti, vytrvalosti, přesnosti, postřehu i síly.

Jednou z podmínek kvality výuky je i dostatečné materiální zajištění a vybavení, a proto jsme velmi rádi, že značka Tempish tímto přispěla k rozšíření sportovního vybavení na naší škole a mimo jiné i pomohla rozšířit povědomí o florbalu, podpořit děti a mládež v aktivním životním stylu, což je v dnešní době počítačových technologií a dalších moderních „lákadel“ nelehký úkol pro nás všechny. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci v rámci dalších sportovních aktivit.

                                                                                                                                                                                                            Mgr. Helena Lopatovská, vyučující TV

florbalflorbal2FLORBAL DO SKOL.jpg 1