6.A s klapkami na očích

Kategorie: Povedlo se ... Zveřejněno: pátek 15. prosinec 2017 15:20 Napsal Mgr. Blanka Benešová

Ve čtvrtek 30.11. proběhl ve třídě 6.A workshop o nevidomých a slabozrakých.

Téměř tříhodinový program proběhl ve spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých České republiky, konkrétně s jejím zástupcem Tomášem Seidlem.

Žáci si mohli pomocí simulačních brýlí vyzkoušet, jaké existují oční vady i jak těžké je s nimi vyplnit formulář, či přečíst jednoduchý text. S klapkami na očích zkusili chůzi s bílou holí i vodícím psem, rozeznávali nejrůznější předměty, nalévali vodu do hrníčku, četli si v reliéfní knize nebo v knize psané Braillovým písmem. Povedlo se jim také dovést svého „slepého“ kamaráda na určené místo.

Zjistili také, jak fungují některé pomůcky, které usnadňují nevidomým život – šablonka na rozlišení bankovek nebo ColorTest.

V závěrečné diskuzi pak žáci probrali své prožitky a poznatky s organizátorem Tomášem i jeho nevidomým kolegou Jirkou.

DSCN7302  DSCN7310  DSCN7315  DSCN7341  DSCN7309