ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY

Kategorie: Povedlo se ... Zveřejněno: středa 15. listopad 2017 22:51 Napsal Mgr. Blanka Benešová

V letošním roce proběhl další ročník česko-slovenského projektu, který má podpořit činnost školních knihoven a zároveň má podpořit čtenářství. Tentokrát s tématem „Tajemný svět knižních příběhů“.

Cílem projektu je navázání kontaktu mezi českou a slovenskou školou právě prostřednictvím výměny záložek. Naší škole byla jako partner vybrána Základní škola J. A. Komenského z Komárna.

Žáci z celého 1. stupně a žáci 6. tříd vyrobili 310 záložek. Kromě toho vytvořili informační plakáty o našem městě a jeho okolí. Někteří napsali i dopis. Odměnou jim jsou záložky od slovenských dětí. Ty tentokrát napsaly i svá jména, poslaly spoustu dopisů a ukázky svých prací. Doufejme, že ani naše, ani slovenské dopisy nezůstanou bez odpovědí.

Tento projekt by měl sloužit k navázání spolupráce mezi školami. Držme si palce, aby se zadařilo.

PaedDr. Olga Blažková

IMG 20171016 133646  DSCN7200  DSCN7197