Medová snídaně (1. stupeň)

Kategorie: Povedlo se ... Zveřejněno: středa 15. listopad 2017 14:17 Napsal Mgr. Blanka Benešová

8. a 9. 11. se na naší škole uskutečnily medové snídaně.

Žáci 1. stupně dostali v rámci projektu k snídani chléb s máslem a medem, jablko a malý dárek.

Cílem projektu byla propagace kvalitních potravin, především medu, jako potraviny přírodního charakteru. Během přednášky se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací o životě včel.

Projekt probíhal ve spolupráci s Českým svazem včelařů.

DSCN7260   DSCN7254

Hlavní budova:

Zatímco včelky už skromně sedí v úlech a zahřívají jedna druhou, za dětmi do školy přijela „medová snídaně“. Díky projektu jsme se setkali s paní včelařkou a regionální prodejci poslali své produkty – med, chléb, jablíčka a máslo.

V úvodní části jsme si zopakovali, co vše už známe o životě včel, a poté následovala ochutnávka chlebu s medem.

A protože si ji děti musely samy namazat, o to více jim chutnala!

WP 20171108 09 33 05 Pro   WP 20171108 09 56 58 Pro

Nová budova:

Čtvrtek 9. listopadu měl sladký začátek. Do školy přišla paní včelařka a vyprávěla nám spoustu zajímavého ze života včel.

Povídání doprovázely i ukázky částí úlu nebo včelařské výbavy. Také trpělivě zodpověděla všechny naše všetečné dotazy.

Na závěr jsme spojili teorii s praxí a pochutnali si na krajíci chleba s máslem a medem.

DSCN7261   DSCN7252