Mladý Démosthénes

Kategorie: Povedlo se ... Zveřejněno: pátek 2. červen 2017 11:06 Napsal Mgr. Zuzana Benešová

Mladý Démosthénes

Ve středu 31. 5. 2017 proběhla na naší škole soutěž v řečnickém umění s názvem Mladý Démosthénes. Ne sedm, ale dvanáct statečných ze šestého, sedmého a osmého ročníku přišlo změřit svoje řečnické „síly“. Žáci měli za úkol připravit si projev v rozsahu šedesáti až sto dvaceti sekund na některé ze zadaných témat. Témata byla různorodá a poměrně obsáhlá. Např. Člověk a společnost, Komunikace, Ekonomie, Svět kolem nás, aj. Žáci byli porotou hodnoceni z několika kritérií, podle jejichž splnění bylo stanoveno celkové pořadí. Velmi záleželo na originalitě, na práci s hlasem, ale také neverbální komunikaci a celkovém dojmu, jakým soutěžící zapůsobil na posluchače.

Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií. V první kategorii soutěžili žáci šestého a sedmého ročníku, z nichž byli nejúspěšnější G. Foppová, M. Tuček a V. Nosek. Ve druhé kategorii se mezi sebou utkali pouze žáci z osmého ročníku. Zde se nejvíce zadařilo A. Pátkové a O. Popovičovi, kteří se podělili o první místo, dále K. Matrasové a G. Hrabovcové. Celé klání pečlivě sledovala a hodnotila porota ve složení PaedDr. A. Veselá, PaedDr.O. Blažková a Mgr. H. Lopatovská.

Všem zúčastněným patří velký dík nejen za jejich odvahu, ale také za velmi pěknou úroveň všech vystoupení. Mgr. H. Lopatovská                            DSCN6318DSCN6317DSCN6320