Nová budova u hasičů

Kategorie: Povedlo se ... Zveřejněno: středa 17. květen 2017 13:03 Napsal Mgr. Zuzana Benešová

V pátek 5. 5. 2017 navštívily třídy 2.B, 3.B a 5.B zajímavé prostory Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.
Shodou okolností jim dělali průvodce dva tatínkové našich žáků, takže jsme měli výklad s „protekcí “.
Nejprve měly děti možnost si prohlédnout a vyzkoušet hasičskou výstroj a výzbroj a poté mohly prozkoumávat různé typy hasičských aut.
Velmi zajímavá byla prohlídka operačního centra, kde byl dětem nasimulován problém s požárem a děti pozorovaly, co by se po nahlášení požáru dělo.
Uvědomily si, jak je nesprávné a neohleduplné zneužívat jakoukoliv tísňovou linku. Průvodce jim zodpověděl i všechny jejich všetečné dotazy.
Na závěr čekala děti projížďka tzv. obojživelníkem, což byl pro ně asi nejsilnější zážitek. Po absolvování této exkurze se rozhodlo hodně kluků i holčiček, že až vyrostou, tak z nich rozhodně budou hasiči. Tak snad to některým z nich vydrží!

Fotografie0110 Fotografie0115

Fotografie0117