Vánoční nadílka 4. B a 5. B v útulku

Kategorie: Povedlo se ... Zveřejněno: pátek 18. prosinec 2015 9:31 Napsal Mgr. Zuzana Benešová

Máme rádi zvířata

V úterý 15. 12. navštívily třídy 4. B a 5. B jako každý rok v předvánočním období útulek  pro opuštěná zvířata v Ostašově. Každý přispěl nějakým tím pamlskem či konzervou, aby udělal zvířátkům radost. Za odměnu dostala naše škola hvězdičku, na kterou jsme napsali přání pro útulek a mohli jsme ji zavěsit na stromeček. Poté jsme si prohlédli kotce s opuštěnými pejsky a kočičkami a někteří už přemýšleli, že by si po dohodě s rodiči některého sirotka přivedli domů. Největší zájem     u dětí vzbuzovala dvě malá koťátka, jedno černé a to druhé mourovaté.

S dobrými pocity, že děti vykonaly něco hezkého a tolik potřebného a navíc již bez zátěže s prázdnými batůžky, jsme se vraceli do školy, kde nás čekal sváteční oběd – řízek  a bramborový salát.

Hned následující den měly děti možnost sledovat vystoupení studentky TUL, která je u nás na praxi,  s jejími dvěma pejsky Alfem a Linetkou. Pejsci aportovali balónky představující vánoční ozdoby a podíleli se tím na strojení stromečku, váleli sudy, skákali a předváděli další veselé kousky. Dětem se vystoupení velmi líbilo a mohly si s pejsky i pohrát.

Děti opět dokázaly, že jim osud opuštěných zvířátek není lhostejný a že mají ke zvířátkům hezký vztah.

L. Šepsová, R. Pavlů, třídní učitelky