Mikulášský týden ve škole U Soudu

Kategorie: Povedlo se ... Zveřejněno: pátek 4. prosinec 2015 11:18 Napsal Mgr. Zuzana Benešová

Předvánoční atmosféru přinesli žáci ve spolupráci se svými učiteli již v týdnu od 1. prosince, kdy ve vánočním duchu probíhal DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

Dopolední vánoční pohádkové soutěžení bylo určeno zejména prvňáčkům a jejich budoucím kamarádům z MŠ Rolnička.

Odpoledne se návštěvníkům kromě kavárničky, čajovny a dětského bufetu otevřely všechny školní místnosti, žáci devátých ročníků je provedli školou nejen fyzicky ale také virtuálně v prostředí počítačové učebny.

Zájemcům o kulturní vystoupení zazpíval školní pěvecký sboreček, zahráli žáci kytarového a flétnového kroužku, předvedl se  dívčí klub se svou módní přehlídkou a žákyně sedmých tříd při vystoupení tanečního aerobiku.

Malí návštěvníci i jejich rodiče se mohli ve všech třídách prvního stupně zúčastnit hravé výuky, vytvořit si drobné vánoční dárky, zasoutěžit při pohybových aktivitách, nakoupit drobnou keramiku nebo shlédnout výstavu modelů vláčků.

Vánoční náladu přinesl žákům i MIKULÁŠ se svými pekelnými společníky. Proháněli se školou v pátek 4. 12. a kromě nezbedných kousků přinesli dětem dárky a velké rozptýlení.

Nastartovali jsme tak školní předvánoční čas, jehož další součástí bude kromě třídních akcí i vánoční sváteční menu ve školní jídelně (úterý 15. 12.) a kulturní vystoupení  s rozdáváním betlémského světla v sobotu 19. 12.

Srdečně zveme zájemce o betlémské světlo a děkujeme všem, kteří se na akcích podíleli !!