Hubertka 5. A +7. A

Kategorie: O škole Zveřejněno: pondělí 27. červen 2016 10:07 Napsal Mgr. Zuzana Benešová

EKOLOGICKÝ SEMINÁŘ – CHATA HUBERTKA – 5. A + 7. A

20. -21. 6. 2016 - Opět po roce jsme mohli pobývat v Jizerských horách, zase něco nového zažít a poznat. Díky mokrému počasí jsme se pohybovaly po schůdných cestách do nedaleké Libverdy, kde jsme si pochutnali na lázeňských oplatkách. Cestou jsme mohli nahlédnout do ptačích budek a vidět vývoj sýkory koňadry – vajíčko, „holátko“, mládě před vylétnutím i mamku pečovatelku. Večer jsme si opekli buřtíky a také zvládli noční baterkovou hru.

Žáci ze 7. A pomohli s večeří i noční hrou, pak je čekal náročný výstup na Smrk, kde shlédli východ slunce (bohužel nebylo úplně jasno). Během dvou dnů se obě třídy podílely na odklízení dřeva z vytěžené paseky. Zaslouží pochvalu.

Pochvaly se dostalo i „ dospělým“ kuchařům – poděkování, prázdné talíře a žádné zbytky….

Bylo to opět náročné, ale poznání, že spolu mohou být žáci různě staří, je bezvadné.     Y. Šeb.