5.A - Mgr. Simona Šimůnková (ŠI) (2021)

Kategorie: třídy - archiv Zveřejněno: čtvrtek 26. červen 2014 14:23 Napsal Super User

Informace ze třídy

                                     Vítám všechny v 5.A !!!

                                                                     Simona Šimůnková, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

                                                                                                      telefon: 778 756 628 ( děti mají v ŽK )

                                                                                                      intervenční hodina : středa 7,00 - 7,40 hod.

Škola v přírodě - FOTO ZDE

 

 ČERVEN

 

1.6.   Festival dětského čtenářství, kino Varšava " Stolečku, prostři se! " - původní verze pohádky, vstup zdarma

7.6.   výlet / exkurze do Prahy, info děti dostaly 26.5.2022 

9.6.   focení

21.6. letní slavnost, bazárek ( informace a pozvánku děti dostaly )  konec vyučování v 11,50 hod.

23.6. sběr papíru

24.6. MAJÁK, program "Jsem originál"

26.6. úhrada za SWALLOW na příští školní rok - 1250 Kč 

28.6.  vyučování končí v 11,40 hod.

          překvapení - rozlučková party s nocováním ve škole ( děti mají informace v ŽK )

29.6. kino "Tajemství staré bambitky 2", vybíráme 60,- ( kdo byl v Josefově )  nebo 74,- ( kdo nebyl v Josefově ) - končíme v 11,40hod.

30.6. vysvědčení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ŠKOLA V PŘÍRODĚ - HOTEL  ADRIA  KOŘENOV

1.den - Cesta vlakem proběhla bez sebemenšího problému. Odjeli jsme načas, svačiny jsme snědli před výstupem z vlaku a nenáročně náročný výšlap k hotelu              jsme všichni zvládli. Po menším čekání jsme se ubytovali a těšili se na první oběd - přírodní plátek s americkými bramborami. Po obědě nás čekal výlet                na rozhlednu Štěpánka. Drželi jsme se značek, dorazili na místo, vykoupili místní občerstvení i suvenýry. Odvážlivci vystoupali na vrchol rozhledny.                     Ještě větší odvážlivci zkoušeli chůzi na chůdách. Dozvěděli jsme se i něco o historii stavby a vydali se zpět. Cestou jsme ještě prozkoumali dva "řopíky".             Vrátili jsme se akorát na špagety. Někteří byli tak vyhládlí, že zvládli i dvě porce. Po večeři jsme se chvilku věnovali čtení a ČJ ( u některých byla chvilka               o něco delší) a v devět hodin jsme zalehli do postelí. Hláška dne: "Já mám právo sedět." 

 

2.den - První noc proběhla v klidu a po vydatné snídani a vzorném úklidu pokojů jsme se dopoledne věnovali učení. Po obědě s borůvkovým koláčem v ruce                   jsme vyrazili směr Příchovice. Dorazili jsme do areálu U Čápa, což je ráj pro všechny  děti - spousta prolézaček, houpaček, lesní stezka s kuličkovou                   dráhou, podzemním telefonem či proutěným bludištěm..... Neopomněli jsme navštívit muzeum Járy Cimrmana a vystoupat na rozhlednu Maják. Některé               děti nás mile překvapily, že tohoto českého génia znají! Po příjemně stráveném odpoledni nás čekala "dlouhá" cesta domů. Někteří byli opravdu hodně               unaveni, ale výborný holanský řízek s bramborovou kaší jim zvednul náladu. Pan kuchař už dlouho neviděl tak velkou frontu na přidání...:-)                                   Hláška dne: "Paní učitelka ještě neumřela."

 

 

3.den - Třetí - kritický - den byl plný zážitků.....učili jsme se venku jako v pravé škole v přírodě. Po obědě jsme se vydali do Kořenova do Muzea ozubnicové                    dráhy. Po prohlídce nás čekal vědomostní kvíz, který všichni dříve či později zvládli. Cestou zpět jsme malinko zmokli, ale nestálo to ani za vytažení                    pláštěnky. K věčeři nás čekaly obrovské borůvkové knedlíky. Po večeři ještě chvilka učení a potom řešení "krizových" situací. Hláška den: "Omylem                    jsem si koupil tři, já jsem asi neposlouchal."

 

 

4.den - Konečně došlo na pláštěnky!!!! V mírném dešti jsme šli na autobus, který nás dovezl do Harrachova. Než přijel, krátili jsme si čekání máváním na                        projíždějící auta. To bylo radosti, když řidiči mávali a troubili. V Harrachově jsme absolvovali návštěvu Hornického muzea a procházku k Mumlavským                  vodopádům. V přilehlé Mumlavské boudě jsme se ohřáli nad hrnkem teplého čaje či horké čokolády. Silní jedinci si dali zabijačkovou polévku nebo                      lívance se šlehačkou. V peněženkách toho moc nezbylo. Máte se na co těšit :-) Po návratu do hotelu nás čekala podvečerní bojovka a závěrečná                        diskotéka s drinkem a světelnými efekty. Heslo dne: " Je to úžasný zážitek, potkat tak skvělou školu jako je ta naše!" a "Já se v tom pálím jako                    Hus...."

 

 5.den - Zvládli jsme velký úklid, všechny kufry se podařilo zavřít a odvézt do školy. Po obědě hurá na vlak, který měl sice trochu zpoždění, ale nakonec nás                     bezpečně dovezl do Liberce. Čím víc jsme se blížili ke škole, tím rychlejší tempo někteří nabírali :-) Na každého někdo čekal. Nikdo nám tu nezbyl,                       všechny kufry a batohy zmizely. Ufff......je to za námi. Děkuji všem za krásný týden!  Heslo dne: "Všude dobře, doma nejlíp! Jen to ticho je nějaké                   divné...."