CKP - setkání červen 2024

Kategorie: Projekty Zveřejněno: čtvrtek 12. květen 2022 7:44 Napsal Mgr. Zuzana Benešová

Milé paní učitelky a učitelé,

 Srdečně vás zveme na červnové setkání Centra kolegiální podpory při ZŠ U Soudu v Liberci zaměřené na podporu čtenářské gramotnosti žáků.

 Jak jsme již avizovali, setkání proběhne v rámci Festivalu dětského čtenářství, a to ve středu 5. června od 15.30 - 17.30 ve 4. patře knihovny. na téma: Komiksář: bohatý svět panelů a bublin v podání Mravenčí chůvy.

 Na semináři vám ukážeme, proč jsou komiksy velkým bohatstvím, které mohou u dětí a dospívající přispívat k jejich čtenářství, ale i poznávání světa kolem nás. Představíme vám tipy na konkrétní knižní tituly. Nasměrujeme vás, abyste i po skončení semináře věděli, kde dobré komiksy hledat. Věříme, že nakonec odejdete s myšlenkou, že číst komiksy je jednou z tváří superhrdinství.

 Pokud se na setkání chcete vydat, prosíme o přihlášení předem z kapacitních důvodů.

 Zúčastnit se můžete i dalšího workshopu Mravenčí chůvy, který bude hned po Komiksáři, a to: Mraveniště knih aneb Jak vybírat knihy pro vaše děti (17.30)

A pokud budete mít chuť a čas, můžete se zúčastnit i dalších odpoledních programů např. Literatour s Chrochtíkem a Kvikalkou, nebo workshopu nakladatelství Pink Box Mami, tati…proč?

Vše o programech naleznete na https://veleterhdetskeknihy.cz

 

Děkuji a těšíme se na vás.
Radka Vojáčková

lektor CKP, Krajská vědecká knihovna v Liberci mobil +420 723 889 231