Rodičům vstup povolen!

Kategorie: Pro rodiče Zveřejněno: úterý 20. listopad 2018 12:44 Napsal Mgr. Zuzana Benešová

Rodičům vstup povolen!

Jednou z priorit ZŠ Liberec, U Soudu 369/8 je cílená podpora spolupracujícího principu mezi rodinou a školou. S touto ideou koresponduje i zapojení školy do sítě školních zařízení s  certifikací Rodiče vítáni. A jak poznáte, že škola je otevřená rodičům? Kritéria značky mají dvě úrovně. Kromě základních povinných požadavků na každou se zapojených škol týkajících se zejména způsobů komunikace, vzájemné  informovanosti nebo možností participace, jsou to  i požadavky volitelné, jimiž dává škola veřejnosti signály o svých preferencích.

Již v uplynulých dvou školních letech se naše škola častěji zabývala osvětovou činností pro rodiče a na úspěšný model spolupráce letos navazujeme. Podařilo se zřídit  i úspěšně provozovat Centrum podpory čtenářství pro pedagogy Libereckého kraje, následně jsme rozšířili jeho působnost  mezi rodičovskou veřejnost. Čtenářských dílen se tedy mohou pravidelně zúčastnit se svými dětmi jejich rodiče, případně prarodiče, pro zájemce probíhají  cílené workshopy jako rodičovská metodická podpora. Jen od září 2018 byly ve spolupráci s odborníky KVKLI uspořádány čtenářské dílny s názvem „Význam čtení pro celkový rozvoj dítěte“ nebo „Zkuste si číst jako děti“.

 Každým rokem v období zimního času a tudíž dlouhých večerů opakujeme  populární čtenářskou akci „S baterkou do školy“, kde se do aktivního čtení  ve světle svíček a baterek zapojují v roli moderátorů a předčítajících dospělí členové rodin žáků školy.

Téma čtení není jediným, jemuž věnujeme pozornost. Probíhají pravidelné workshopy a lektorská činnost v oblasti zdravého životního stylu, prevence  kouření, zneužívání návykových látek, zabýváme se kyberprostorem, ohrožujícími společenskými jevy, ale i méně závažnými tématy, které nám všem pomáhají navodit příjemné emoce a umožňují prožívat milá odpoledne nebo podvečery – to je totiž čas, kdy se rodiče mohou uvolnit z pracovních povinností, přijít za svými dětmi do školního prostředí a prožít spolu s nimi příjemné chvilky v atmosféře sdílení. A přesně tady je náš cíl – buďme spolu!

IMG 8896 DSCN5341

IMG 9272 IMG 9317